• Oznam

• Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Lemešanoch oznamuje  rodičom, že od 3.10.2022 spúšťa prevádzku materskej školy v starej aj novej budove. Deti, ktoré materskú školu nenavštevovali, si prinesú vyplnené tlačivo Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti.

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti

• OŽaZ ( Ochrana života a zdravia ) pre 2. stupeň

• V piatok 16.9.2022 sa na futbalovom ihrisku v Lemešanoch uskutočnilo OŽaZ(Ochrana života a zdravia) pre 2. stupeň našej školy. Hneď od rána nás tešilo krásne počasie, a tak mohli deviataci rozložiť svoje vopred nachystané stanovištia, dohodnúť si posledné pravidlá a začať. Každá trieda si zvolila názov pre svoj tím a tiež pokrik.  Pod vedením triednych učiteľov sa triedy presúvali po stanovištiach, ktoré nám ochotne pomohli pripraviť naši najstarší žiaci pod dozorom p. učiteľky Kukovej a p. učiteľa Holingu. Všetci si zopakovali, čo už vedia – poskytovať prvú pomoc, podať dýchanie z úst do úst a masáž srdca. Vyskúšali si rôzne športové disciplíny zamerané na koordináciu, trpezlivosť a spoluprácu, no pripomenuli sme im aj hod granátom. Vyskúšali si založiť oheň s pomocou kresadla a odpovedali na kvízové otázky. Za splnenie úlohy získal každý tím indície, ktoré spoločnými silami rozlúštili a dohodli sa na správnom hesle.

Prvé miesto, diplom a sladkú odmenu dostali žiaci z 8.A, druhé miesto žiaci zo 7.A a tretie miesto žiaci z 5.A a 5.B.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšie OŽaZ.

• Plenárna schôdza ZRPŠ

•  Riaditeľka školy a predsedkyňa ZRPŠ pri ZŠ s MŠ Lemešany pozývajú rodičov na plenárnu schôdzu rodičov a priateľov školy, ktorá sa uskutoční v utorok 20. septembra 2022 o 16:00 hod. v telocvični školy. Po skončení plenárnej schôdze sa budú konať triedne schôdzky ZRPŠ, kde sa budú voliť triedni dôverníci. Stretnutie triednych dôverníkov sa uskutoční o 17:00 hod. v jedálni školy.

• Oznam

• Dňa 16.9.2022 sa uskutoční OŽaZ ( Ochrana života a zdravia ) pre 2. stupeň

Zraz žiakov: 7:45 hod. na školskom dvore

Predpokladané ukončenie : 12:00 hod. na obecnom ihrisku

Žiaci budú mať presun terénom, preto je potrebné zvoliť vhodné oblečenie a obuv. Nezabudnúť si pribaliť pršiplášť, desiatu a vodu. Po ukončení akcie sa žiaci, ktorí idú na obed presunú pod dozorom učiteľov do školskej jedálne.